AERIAL HOOP jest to taniec w powietrzu, łączący elementy akrobatyczne z wykorzystaniem koła cyrkowego zawieszonego pod sufitem.

Podczas zajęć z Aerial Hoop pracujemy nad cechami motorycznymi takimi jak: siła, wytrzymałość, zwinność, gibkość. Są to kluczowe właściwości, które rozwijamy, a dzięki temu

  • wzmacniamy siłę naszych mięśni,
  • pozytywnie wpływamy na układ krążenia i oddychania,
  • ulepszamy koordynację ruchową, jakość i efektywność naszych ruchów.

Justyna Żyła, założycielka Fizjobell jest bardzo zmotywowana by nauczyć się nowej dyscypliny sportu, dlatego zaprosiła Sonię  do współpracy i zorganizowała nowe zajęcia z tańca na kole. Jak mówi Justyna,

„namówiłam Sonię, żebyśmy otworzyły zajęcia z Aerial Hoop, bo sama chcę mieć komfortowe warunki żeby ćwiczyć, a teraz zbieram grupę żeby mieć z kim dzielić potreningowe endorfiny”

Aerial Hoop, tak jak każde inne zajęcia, rozpoczynamy rozgrzewką, w celu odpowiedniego przygotowania naszego ciała, aby nie narażać się na kontuzje.
Zanim będziemy wykonywać choreografię do muzyki, musimy nauczyć się podstawowych pozycji na kole.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ obręcz jest twarda i na początku może wywoływać to pewien dyskomfort, ale ciało szybko sie przyzwyczaja, a kto juz raz spróbuje swoich sił na kole, gwarantuję, zakocha się w tej formie ćwiczeń.

Na zajęciach ćwiczymy boso lub w skarpetach. Najlepiej spakować też legginsy, bluzkę na długi rękaw, dużą dawkę pozytywnego nastawienia i chęci do ciężkiej, ale jakże pięknej pracy!

 

Zapraszamy na  ćwiczenia w każdy poniedziałek i wtorek w Fizjobell.

Zapisz się na ćwiczenia: http://fizjobell.pl/kontakt/

Zaprasza Sonia Kajdanowska