Ile razy zdarzyło Ci się budzić w nocy z powodu, bólu w odcinku szyjnym, sztywności karku czy drętwiejących rąk i palców? A może rano doskwiera Ci ból przy wykonywaniu najprostszych ruchów szyi, ból głowy a nawet zawroty głowy?

Poduszka czy jasiek? Żadne z nich!!

Powodów takiego samopoczucia może być wiele… aby uzyskać odpowiedz zapisz się na konsultację i diagnostykę do jednego z magistrów fizjoterapii pracujących w FizjoBell.

Faktyczna przyczyna dyskomfortu może być bardzo prosta, a trafna diagnoza pomoże pozbyć się dolegliwości na zawsze. Nieodzownym elementów leczenia jak i profilaktyki jest analiza pozycji ciała w śnie i zadbanie o Twoją prawidłową pozycję w nocy.

Dostosowanie odpowiedniej poduszki ortopedycznej jest bardzo ważnym elementem całego procesu rehabilitacyjnego oraz profilaktyki dolegliwości związanych z kręgosłupem szyjnym. Prawidłowo dobrana poduszka podpierająca kluczowe rejony kręgosłupa i głowy pozwala w pełnym wymiarze wykorzystać czas odpoczynku.

Istotą działania poduszek ortopedycznych (inaczej poduszek anatomicznych) jest utrzymanie kręgosłupa w pozycji neutralnej co pozwala wyeliminować wszystkie lub część powodów nocnych wybudzeń czy porannej sztywności. Kręgosłup utrzymywany w pozycjach daleko od skrajnych zakresów ruchu pozwala na prawidłowe rozluźnienie i ukrwienie tkanek.

Zmiana poduszki ma istotny wpływ na zmniejszenie bólu i sztywności odcinka szyjnego kręgosłupa, łopatki i głowy po przebudzeniu.

Niektóre badania naukowe wykazują, iż wprowadzenie poduszki podpierającej odcinek szyjny kręgosłupa w pozycji anatomicznej istotnie zmniejsza dolegliwości bólowe szyi i karku. Inne badania wykazują z kolei, że nieodpowiednio dopasowane poduszki mogą wprowadzać kręgosłup szyjny w nadmierny wyprost i nasilają nieprzyjemne dolegliwości.

Ważne, nie istnieje jedna uniwersalna poduszka anatomiczna odpowiadająca wszystkim typom budowy i potencjalnym (nawet nieznanym) dysfunkcjom, a jedynie prawidłowo dobrana poduszka zapewnia pozycje anatomiczną i w konsekwencji pełen odpoczynek i regeneracje.

Długo szukaliśmy produktu który mógłby spełnić oczekiwania nasze i pacjentów… Kiedy wypróbowaliśmy poduszki Axis Sleeping Pillow wiedzieliśmy od razu, że to produkt idealnie trafiony w punkt.

 

Dlaczego wybraliśmy Axis Sleeping Pillow? Zostały zaprojektowane przez fizjoterapeutów, wykładowców akademickich Uniwersytetu Medycznego na podstawie doświadczeń w pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi odcinka szyjnego kręgosłupa. Oczywiście przeszły fazę naszych wewnętrzych testów i zostały zaaprobowane przez cały zespół FizjoBell.  Producent chwali się, że Poduszki AXIS SLEEPING PILLOW są wykonane ze 100% bawełny oraz granulatu silikonowego przebadanego według standardów OEKO-TEX® Standard 100, a sam produkt jest chroniony patentem… to ważne, ale dla nas najważniejszy jest komfort, że możemy polecać te poduszki pacjentom, bo sami z nich korzystamy.

Podczas indywidulnego doboru mamy do dyspozycji poduszki w 6 rozmiarach, umożliwia to dopasowanie idealnego podłoża do spania dla osób o wszystkich rodzajach krzywizn, śpiących w różnych pozycjach, dla dzieci i dorosłych.

Standard : Przeznaczona dla osób o typowych krzywiznach kręgosłupa

Flat: Przeznaczona dla osób ze zmniejszoną kifozą piersiową i lordozą szyjną. Zniesione krzywizny kręgosłupa, plecy płaskie.

Complex: Przeznaczona dla osób z głową w protrakcji oraz z pogłębioną kifozą piersiową, plecy okrągłe.

Small : dzieci powyżej 3 roku życia. Mniejszy rozmiar poduszki pozwala zabrać ją do bagażu podręcznego.

Large: przeznaczona dla osób w rozmiarze XXL oraz preferujących spanie na boku o szerokich barkach.

Baby: przeznaczona dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Pluszowa część poszewki daje efekt przytulanki.

 

Indywidualny dobór poduszki wykonujemy po wcześniejszym umówieniu się do FizjoBell.

 

Ze Strefy Zdrowia i Profilaktyki

Justyna Żyła