W gabinecie często pytacie terapeutów o masaże modelujące, o ich skuteczność oraz kto może skorzystać z takich zabiegów. Wyjaśnijmy parę kwestii.

Skuteczny masaż modelujący to zabieg który jest przede wszystkim spersonalizowany. Układając plan modelowania fizjoterapeuta musi brać pod uwagę aktualny stan tkanek ale też być przygotowany na zmianę metody podczas przekraczania kolejnych kamieni milowych osiąganych podczas trwania serii masaży.

Cele masażu modelującego Confer Shape:

 • terapia otyłości i nadwagi – masaż modelujący jest jedną ze składowych metod w terapii (obok diety i aktywności fizycznej);
 • terapia antycellulitowa bez zmniejszania obwodów ciała;
 • zwiększanie obwodów ciała (masy mięśniowej) przez masaż izometryczny;
 • modelowanie sylwetki czyli gdzieniegdzie zmniejszamy (np. talia) a w innych miejscach powiększamy obwody (np. pośladki);
 • połączenie terapii antycellulitowa oraz modelowania sylwetki.

Jeśli nie ma przeciwskazań do masażu takich jak: wrażliwa skóra, skóra płytko unaczyniona, każdy zabieg poprzedzony jest body wrappingiem, czyli „zawijaniu ciała” specjalną folią.

Ciało smarowane jest wcześniej odpowiednim preparatem. Body wrapping prześpiesza i wzmacnia efekt termiczny, który ułatwia wchłanianie się kosmetyku. Najczęściej używane produkty w gabinecie bazują na naturalnych rozgrzewających składnikach takich jak algi fucus, imbir, cynamon, bluszcz, kofeinę, AHA oraz witaminy.

Jeśli chcesz spróbować body wrappingu w domowym zaciszu nic prostszego.

Wykonaj peeling oraz dokładnie oczyść i wysusz skórę. Nałóż ulubiony kosmetyk (balsam wygładzający, nawilżający… zawiń ciało szczelnie w folię kosmetyczną zaczynając od dołu sylwetki (od kostek do pośladków) a następnie przykryj się kocem tak aby rozgrzewać ciało. Taki domowy body wrapping (bez masażu) powinien trwać ok 30 min. Ważne jest aby na koniec stopniowo wychładzać ciało i delikatnie zmyć kosmetyk. Jak się pewnie domyślacie wybór preparatu jest kluczowy.

Sam masaż modelujący Confer Shape wykonywany jest w oparciu o:

 • masaż klasyczny;
 • masaż bańką chińską;
 • masaż izometryczny;
 • techniki łącznotkankowe z elementami wyciskania i drenaż

Czyli intensywne techniki takie jak: rozcieranie, ugniatanie, rolowanie czy oklepywanie.

Zadaniem tego rodzaju terapii jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej.
Masaż ten poprzez intensywne masowanie umożliwia odprowadzenie toksyn, zbędnego tłuszczu – w postaci produktów przemiany materii, regulację płynów ustrojowych. Dodatkowo, pozwala na wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów, co jest bardzo istotne w terapii otyłości i nadwagi.

Masaż uelastycznia skórę i redukuje cellulit.

Masaż modelujący Confer Shape stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających. Oddziałuje przede wszystkim miejscowo, dzięki temu możemy jednocześnie pracować nad zmniejszeniem obwodów brzucha, talii czy łydek jednoczenie zwiększać masę mięśniową w innym miejscu np. pośladków tak aby wyrównywać proporcje ciała = modelować sylwetkę.


Wybór metody działania i czas trwania zabiegu zależy od celu jaki ustalisz na pierwszej wizycie.

Aby uzyskać trwały efekt najczęściej masaże wykonujemy w seriach 8 -12 zabiegów w odstępach 2- 3 dni, następnie aby cieszyć się efektem przez dług czas wykonujemy masaże podtrzymujące (ok 2 zabiegi w miesiącu).

Dzięki regularnemu stosowaniu bańki chińskiej w zabiegach modelujących możemy pozbyć się zbędnych centymetrów. Zabiegi polecamy również osobom, które są w procesie odchudzania lub po aby zadbać o jędrność i strukturę skóry lub po ciąży tak by pomóc tkankom wrócić do poprzedniej formy.

 

 

Efekty zabiegu:

 • redukcja cellulitu
 • wzrost jędrności, elastyczności i wygładzenie skóry
 • usuwanie złogów tłuszczu
 • poprawa krążenia krwi i metabolizmu komórkowego

Śledź metamorfozę po ciąży Agnieszki Kociak – na blogu No Risk Make Up opisuje ona, krok po kroku, jak powraca do formy po ciąży.

Ze Strefy Sylwetki

Justyna Żyła