Z problemem kolek u niemowląt mierzyło się wielu rodziców. Długotrwały płacz dziecka potrafi zmęczyć wszystkich, a jeśli – tak jak to się dzieje przy kolkach – często i regularnie się powtarza, sprawia, że rośnie poczucie bezradności u rodziców.

Jak radzić sobie z kolką?

Sposobów na radzenie sobie z nim jest bardzo dużo: od porad koleżeńskich po farmakologię. Fizjoterapia ma również swoje sposoby na to, aby ulżyć małemu człowiekowi
(i jego rodzicom). Pamiętaj, że to, co pomogło innemu dziecku, nie musi zadziałać u Twojego. Jako rodzic nie masz obowiązku znać się na wszystkim, możesz nie umieć zdiagnozować problemu, który sprawia, że Twoje dziecko długo płacze. A co za tym idzie, sposoby działające na inne dzieci, u Was mogą po prostu nie działać.

 

Najpierw, przede wszystkim, trzeba wykluczyć inne choroby, które mogą powodować u dziecka objawy podobne do kolek. I w tym celu należy skonsultować się z pediatrą.

Jak diagnozować kolkę u dziecka?

Podczas wizyty w FizjoBell dziecko zostanie zdiagnozowane pod kątem prawidłowego rozwoju, ponieważ problemy napięciowe u malucha mogą również powodować jego dyskomfort, a nawet ból, a co za tym idzie – płacz.

W oparciu o tę diagnozę będziemy mogli ustalić sposób postępowania przy kolkach u Twojego dziecka: czy skupić się na masażu (nauczysz się, pod okiem magistra fizjoterapii, jak to robić bezpiecznie i poprawnie), czy konieczna jest również stymulacja rozwojowa Twojego dziecka, czy może trzeba zmienić sposób noszenia malucha.

 

Nie lekceważ kolek. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia dziecka, ale czy wyobrażasz sobie, że Ciebie codziennie coś tak boli?

Umów się na wizytę, żeby specjalista pomógł Ci znaleźć sposób na ukojenie bólu i płaczu Twojego malucha.

 

mgr Maria Wadoń