Wokół tematu zabiegów złuszczających skórę krąży wiele mitów.
Zebrałam dla Ciebie najczęściej powtarzające się pytania na temat eksfoliacji ciała. W tym zestawieniu znajdziesz odpowiedzi na 7 zagadnień.

1. Jak peeling wpływa na skórę?

Peeling to mechaniczny sposób złuszczania naskórka. Pomaga on w usunięciu obumarłych komórek, czy zanieczyszczeń. Zabieg daje efekt w postaci gładkiej w dotyku, rozświetlonej skóry. Ponadto, połączony z masażem znacząco wpływa na krążenie. Dzięki temu ciało jest dotlenione oraz jędrne.

2. Jak często wykonywać peeling?

Częstotliwość peelingu zależy przede wszystkim od stanu naszej skóry oraz typu cery. Ponadto, za miernik powinien posłużyć nam czas regeneracji naskórka, czyli TOT (ang. Turn Over Time). Chodzi o zakres dni od powstania komórki naskórka w warstwie głębokiej, aż do jego złuszczenia. Waha się on między 21-28 dniami. Zależy od stanu cery i wydłuża się po 20 roku życia. Podsumowując, idealnie byłoby wykonywać peeling regularnie – raz w miesiącu.

3. Jakie kosmetyki nakładać po peelingu, żeby zwiększyć efekt?

Po zabiegu złuszczania naskórka należy używać kosmetyków, które nawilżą i odżywią skórę. Dobrze zwrócić uwagę na to, aby w składzie znajdowały się naturalne składniki, takie jak masło shea lub olej arganowy. Gdy peeling wykonywany jest latem zaleca się również stosowanie kremów z filtrami, aby uniknąć przesuszenia lub poparzenia.

4. Czy można iść na masaż po peelingu?

Jest to jak najbardziej polecane rozwiązanie! Warto pamiętać, że podczas peelingu skóra jest oczyszczana, a jest wierzchnia warstwa zostaje złuszczona. Po takim zabiegu ciało stanowi idealną bazę do przyjęcia kosmetyków (np. olejków, balsamów) używanych w trakcie masażu lub rehabilitacji. Składniki wchłoną się szybciej, a skóra pozostanie odżywiona na dłużej. Jeśli chodzi o treningi – sytuacja jest odwrotna. Zalecane jest stosowanie peelingu po ćwiczeniach.

5. Skuteczność zabiegu peelingu w zwalczaniu cellulitis?

Peeling pomaga zredukować tzw. pomarańczową skórkę, jednak musi być odpowiednio dobrany. Idealnym rozwiązaniem będzie peeling kawowy. Zawarta w nim kofeina pozwoli na ujędrnienie skóry, a także poprawi jej elastyczność. Zabieg, wykonywany systematycznie, powinien być stałym elementem terapii antycellulitowej.

6. Peeling przed depilacją, czy po?

Najlepiej wykonać go przed depilacją. Zabieg udrażnia kanaliki mieszka włosowego, a tym samym zapobiega wrastaniu włosków.

7. Czy stosować peeling przed opalaniem? Czy zabieg pomoże przedłużyć jego trwałość?

Peeling możemy traktować jako pierwszy etap przygotowania skóry do opalania. Pozwoli on złuszczyć i oczyścić naskórek. Tak przygotowane ciało będzie gotowe do przyjęcia promieni słonecznych. Dodatkowo, na wypielęgnowanej skórze opalenizna utrzyma się dłużej. Warto jednak pamiętać, aby nie stosować peelingu w przeddzień wyjazdu na urlop. Połączenie promieni UV i złuszczania może dać efekt w postaci podrażnionej, zaczerwienionej cery.

Mam nadzieję, że rozmyłam wszelkie wątpliwości na temat stosowania peelingu ciała. Teraz pozostaje wybrać najodpowiedniejszy zabieg dla Twoich potrzeb. Zrób test, odpowiedz na 3 pytania i wybierz jedną z czterech destynacji podróży w Fizjobell.
Pamiętaj! Oferta jest ważna do końca sierpnia.
Więcej szczegółów o oferowanych zabiegach peelingu ciała dowiesz się w poprzednim blogu z tej serii.
Zapraszamy do lektury i na zabieg.